2 Yıldır Denizlerdeki Sörfçü Samsun'a Geldi

Rüzgar sörfüyle dünyayı dolaşan Britanyalı sörfçü Jono Dunnett, Samsun'un misafiri oldu. Türkiye'yi ve Samsun'u çok sevdiğini belirten Dunnett, Türk yemekleri ve Samsun pidesini çok beğendiğini söyledi

2 Yıldır Denizlerdeki Sörfçü Samsun'a GeldiSamsun Yelken Kulübü, rüzgar sörfüyle dünyayı dolaşan Britanyalı sörfçü Jono Dunnett'ı ağırladı. Norveç'ten yola çıkıp, 19 aydır rüzgar sörfünün üzerinde tüm Avrupa kıtasını kıyılarını dolaşan Dunnett, Samsun'u ziyaret etti. Tüm dünyaya Barış ve Dostluk mesajı vermek adına yolculuğunu sürdüren Dunnett, Türkiye'yi ve Samsun'u çok sevdiğini belirterek, "Rusya ve Abhazya sınırına ulaşmayı hedefliyorum. Türk halkına gösterdikleri misafirperverlik ve yakınlıktan ötürü teşekkür ediyorum. Türk yemekleri ve Samsun pidesini tattım ve çok beğendiğim. Yolculuğumu bisikletle Norveç'e dönerek tamamlayacağım." dedi. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ile Samsun Yelken Kulübü Başkanı Ertekin Sezer ve yönetim kurulu üyeleri, Dunnett'a çiçek takdim ederek, iyi yolculuklar dileğinde bulundu.

Samsun Yelken Kulübü

Samsun Yelken Kulübü 1961 yılında Karadeniz’de yelkenciliğin gelişmesinde birçok girişime ön ayak olan Samsun’da kurulmuş bir kulüptür.

yelken kulüp, samsun, denizcilik, liman,