Tesislerin Özellikleri

Yeni tesis yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine kurulu… Yaklaşık 200 metre uzunluğunda bir dalgakıran içindeki rıhtımına aynı anda 100'e yakın tekne bağlanabiliyor.

Üyeler bu rıhtım hizmetinden uygun koşullarla yararlanabiliyor. Üye olmayanlar da bu güvenli ortama gönül rahatlığıyla teknelerini bağlayabiliyorlar. Kayıkhanesi kulübün malzemelerine ayrılmış. Optimist ve radial tekneleri, joker botlar kayıkhanede barındırılıyor. Minikler her antrenman sonrası malzemelerin bakımlarını yapıp öyle koyuyorlar yerlerine. Kayıkhanenin önünde de teknelerin bakımlarının yapılmak üzere karaya çekildiği bir alan bulunuyor. Kayıkhane binasında bulunan soyunma odaları ve derslikler tamamen sporcuların rahatına ve başarısına yönelik tasarlanmış.

Sosyal tesislerinse açık kapalı çeşitli alanları var. Kapalı alanlardan biri büyük salon... Bu salonda aynı anda 600 kişiye kadar hizmet verilebiliyor. Küçük salon ise yine aynı özelliklere sahip olmakla birlikte 300 kişilik etkinlikler için planlanmış. Düğün, nişan, sünnet, şirket toplantıları gibi her tür etkinliğin başarıyla gerçekleştirilebildiği mekanlar… Yemek lezzeti ve kalitesi konusunda da iddialı olan tesisin mutfak kadrosu da birbirinden değerli isimlerden oluşuyor.

Bu yıl kapalı alanlara kış bahçesi de eklendi. Kapalı mekanlardaki sigara yasağının ardından zorunlu hale gelen yarı açık alan ihtiyacı böylece giderilmiş oldu. Ahşap dekorasyonu ve açılıp kapanabilir çatısıyla soğuk havalarda tüm misafirlerin ilk tercihi bu kış bahçesi oluyor.

Açık alan ise tesis binaları boyunca rıhtım kenarında yer alıyor. Bu alana yerleştirilmiş olan tenteler, altına konan masaları güneş ve yağmurdan koruyor. Sıcak yaz akşamları en çok bu alan tercih ediliyor ve etkinlikler burada düzenleniyor.

Binaların hemen yanında sahil yolu tarafında yer alan çocuk oyun alanları, basketbol potaları ve tenis kortları da farklı sportif aktiviteler ve çocuklar için özel mekanları oluşturuyor.

Samsun Yelken Kulübü, hijyene verdiği önemle, mutfak kalitesi ve lezzetli yemekleriyle, tecrübeli ve güler yüzlü personeliyle ve ilerici ve gelişime açık yönetim anlayışıyla Samsun'un en elit ve en kaliteli 46 tesisi olma özelliğinde çıtayı hep daha yukarılara taşıyor.

Samsun Yelken Kulübü

Samsun Yelken Kulübü 1961 yılında Karadeniz’de yelkenciliğin gelişmesinde birçok girişime ön ayak olan Samsun’da kurulmuş bir kulüptür.

yelken kulüp, samsun, denizcilik, liman,