SYK Onursal Başkanı

Serhat BELLİ

SYK Onursal BaşkanıDeğerli Üyeler,

Hepimiz acı, tatlı, başarı ve mücadelelerle dolu 50 yılı geride bırakmış bir kulübün üyeleriyiz.  50 yılda bir çok şeyin yaşandığı, onlarca sportif başarıya imza atılan, Samsun’un gelişimine büyük katkılar sağlayan herkese örnek teşkil edecek bir çatının altında bulunuyoruz. Bu nedenle bundan sonra bırakın Türkiye’yi, Avrupa’da bile eşi benzeri olmayan 500 metre rıhtıma sahip, yaklaşık 20 dönüm bir alan üzerine kurulu, 400 m2 kapalı alana sahip, her türlü imkanı olan bu kulübün artık bundan sonra geriye gitmemesi gerekmektedir. Bunun için etkin olan faktörlerden biri bizlersek, diğeri ise yelken sporudur. 

Ülkemizin 3 yanının denizlerle çevrili olduğunu düşünürsek, Samsun Yelken Kulübünün üyeleri olarak bizlerin, sportif başarılarımızın ve denizciliğin daha ileriye gidebilmesi noktasında çocuklarımızı, torunlarımızı, yeğenlerimizi denize ve yelken sporuna özendirmemiz gerekmektedir.

İyi veya kötü hangi yönetim olursa olsun, bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm üyelerin, yönetici arkadaşlarımızın ve büyüklerimizin bu kulübü daha ileriye taşıma konusunda imkanları dahilinde daha fazla sorumluluk almaları büyük katkılar sağlayacaktır.

Her şeyden önce buranın adı Samsun Yelken Kulübüdür. Sporu bırakın ayrı düşünmeyi, her şeyden önde tutmak zorundayız. Kulübün daha uzun yıllar yaşaması ve daha nice 50 yıllar görmesi sportif alandaki başarısıyla doğru orantılıdır. Bunu gerçekleştirmek için yönetimler var güçleriyle çalışsalar da, üyelerin desteği olmadan istenen düzeyin yakalaması mümkün olmayacaktır.  Yönetimlerin altına girdiği sorumluluğun ne denli büyük olduğunun bilinciyle sadece maddi değil manevi desteğin ve katkının da mutlak suretle verilmesi gerekmektedir.

Mutluyum; çünkü güzide kulübümüzün geride kalan  50 yılının 4 yılını yönetici olarak, 11 yılını ise Kulüp Başkanı olarak geçirmek bana nasip oldu.

Gururluyum; Çünkü Türkiye’ de bir eşi olmayan bu kulübü, tesisleri çok kısa bir zamanda bitirip açmak bana ve beraber çalıştığım arkadaşlarıma kısmet oldu.

Sevinçliyim; Çünkü 40 yıl önce çocukluğumuzun geçtiği bu kulübü, bugünkü modern ve çağdaş imkanlara kavuşturarak 50. Yılını kutladığımız için…

Minnettarım; 50 yıl önce bu kulübü kurup bugüne kadar gelmemizi sağlayan Kurucularımıza ve Başkanlarımıza…

Bundan sonra en büyük arzum sizlerin, 50 yılını doldurmuş bu kulübe çok daha fazla sahip çıkmanız ve elinizi taşın altına daha fazlası ile koymanızdır.

Sevgili sporcu kardeşlerim;
Türkiye’de hiçbir yelken sporcusunun sahip olmadığı imkanlara sahipsiniz. Hiçbir sporcunun sahip olamadığı malzemelere ve mekana sahipsiniz. Bu imkanları ve avantajları iyi değerlendirerek çok çalışmalı, şu anki bulunduğunuz noktaları çok daha ileri taşımalı, hedef çıtalarınızı çok daha yükseğe çıkartmalısınız.

İnanmak başarmanın yarısıdır. Öncelikle kendinize sonra da arkanızdaki kulübe ve bu kulüpteki büyüklerinize inanınız. Başarı için çok çalışmalı, disiplinden ayrılmamalısınız. Girdiğiniz her yarışta ve ortamda Samsun Yelken Kulübüne yakışır bir sporcu olarak davranmayı asla aklınızdan çıkarmayınız. Disiplin, azim, çok çalışma ve inançla göreceksiniz ki, her alanda başarının yolları önünüze açılacaktır.

Sonuç olarak;
Böylesi köklü bir kulübün üyesi olmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum. Geride bıraktığımız 50 yıl boyunca büyük emekler harcamış, Kulübümüzü daha güzel günlere taşımak adına bir taşın üstüne bir taş koymuş Başkanlarımıza, Yönetim Kurullarına, bize nice mutluluklar tattıran sporcularımıza, çalışma arkadaşlarımıza, emeği geçen özellikle bu tesisin yapımında hiçbir desteği esirgemeyen tüm üyelerimize, herkese tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

Güzel Kulübümüzün nice 50 yıllar görmesi dileğiyle…

Samsun Yelken Kulübü

Samsun Yelken Kulübü 1961 yılında Karadeniz’de yelkenciliğin gelişmesinde birçok girişime ön ayak olan Samsun’da kurulmuş bir kulüptür.

yelken kulüp, samsun, denizcilik, liman,